Vinařství

Kdo jsou Přátelé Pavlova?

Jmenuji se Pavel Müller. I když pocházím z jiného oboru i jiného kraje, založil jsem v jihomoravském Pavlově vinařství, které jsem nazval po lidech, kteří mají Pavlov rádi. A že nás je! Více o mně sdělí moje žena Inka:

“Pavel je muž s pestrou pracovní minulostí, který když se do něčeho pustí, jde do toho naplno. Ať už jako atlet, právník, nábytkář, pilot-záchranář, nebo nyní vinař.
On je tím, kdo dává věcem směr a řád. Jeho rozhodná mysl umí jít po podstatě a „kope brambory tam, kde jsou“.
Je to vlastenec, který věří v Boha, kořeny rostlin i lidí a rodinu. Vášnivý sportovec, amatérský kuchař, ale také milovník alkoholu a tabáku. Nemá dostatek trpělivosti s nebystrými lidmi, nelibě snáší okecávání, papírování a víru ve stát.”

Jak je to s tím vinařstvím…

Za jeho vznik považuji vysazení vinohradu v roce 2011 pod hlavním masivem Pálavy – příznačně odrůdou Pálava. V dalších letech vinohradů postupně přibývalo. Výsledkem je 6 hektarů vlastních vinic, na kterých organicky hospodaříme. Většina z nich se nachází ve viniční trati U Božích muk. Naše vína vyrábíme z bílých i modrých odrůd vinné révy. Zaměřujeme se na Pálavu, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé. Nově jsme vysadili i Müller Thurgau. Pokud jde o červené víno, spojujeme cabernety s dalšími odrůdami v chutná cuvée.

Ale není nad to ochutnat! Máte-li zájem, domluvme se na ochutnávce vín v našem vinařství, sklepě či při procházce vinohrady.

© 2020 Přátelé Pavlova s.r.o., Slunný vrch 333, Pavlov 692 01, pavel@pritelpavlova.cz, +420 602 500 266
Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů | Formulář odstoupení od smlouvy